Ako postupovať, ak zariaďujeme kuchyňu a jedáleň?

17. mája 2019

Kuchyňa a jedáleň sú srdcom domova. Je to miesto, kde sa rodina zíde asi najčastejšie. Aby sa vám ale pri spoločnom jedle a vzájomných konverzáciách dobre sedelo, potrebujete kvalitný jedálenský nábytok. A každá žena tiež ocení dostatok priestoru na prípravu jedál. Pozrite si preto naše tipy na zariadenie kuchyne a jedálne.

Jedálenské stoly a stoličky

Príjemný pocit zo spoločného stolovania umocní kvalitné sedenie. Jedálenský stôl a stoličky vyberajte podľa dvoch základných kritérií — veľkosti a zariadenia miestnosti. Na trhu nájdete okrúhle, štvorcové a podlhovasté jedálenské stoly.

Ak máte dostatočne veľkú miestnosť, môžete si kúpiť okrúhly stôl. Pri výbere pamätajte na to, že pre pohodlné sedenie štyroch ľudí by mal mať stôl priemer približne 100 cm.

Ak máte malú jedáleň alebo jedálenský kút, zvoľte štvorcový alebo podlhovastý stôl. Ich výhodou je, že ich môžete prisunúť k stene. V prípade, že potrebujete viac miesta na sedenie, tak ho jednoducho odsuniete.

Ak mávate viac hostí a priestor vám to dovolí, zvoľte praktický rozkladací jedálenský stôl. K stolu vyberte kvalitné stoličky. Pri kúpe prihliadajte na stabilitu, odolnosť materiálu a pohodlie pri sedení.

Kuchyne na mieru

Každá žena má rada pekné veci. Netýka sa to len oblečenia či doplnkov ale aj nábytku. Nábytok v kuchyni by mal byť okrem toho aj praktický. Kuchynská linka by mala poskytovať dostatok úložného priestoru na všetko, čo potrebujete pri varení.

Dôležitý je tiež dostatok miesta na kuchynskej linke. Aby kuchyňa vyhovovala všetkým vašim požiadavkám, najlepším riešením je kuchyňa na mieru.

Prinesú vám maximálne využitie priestoru v miestnosti. Vyhnete sa zbytočným prázdnym miestam. Okrem toho si pri kúpe kuchyne na mieru môžete zvoliť vlastnú hĺbku aj výšku pracovnej dosky a umiestnenia horných skriniek.

Kuchyne na mieru dávajú tiež priestor ľubovoľným farebným kombináciám, voľbe umiestnenia spotrebičov aj doplnkového osvetlenia. Tak, aby ste sa pri príprave jedál a nápojov cítili vždy príjemne.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*