Počuli ste už o registračnom sídle?

28. júla 2019

Ak ste sa rozhodli podnikať, na začiatku budete potrebovať vybaviť veľa náležitostí. Okrem iného je to zápis do Obchodeného registra, pri ktorom potrebujete zadať sídlo vašej firmy. Poradíme vám, aké možnosti máte k dispozícii.

Sídlo firmy

 Ako sídlo firmy môžete udávať:

  • vlastnú nehnuteľnosť,
  • prenajatú nehnuteľnosť (so súhlasom jej vlastníka),
  • registračné sídlo.

Čo je to registračné sídlo

 Registračné sídlo firmy je služba, ktorá vám umožní prenajať si adresu sídla za minimálny poplatok bez nutnosti vysokých výdavkov na prenájom vlastných priestorov. Jedná sa o formu prenájmu, ktorú využijete v tom prípade, že využívate kancelárske priestory len zriedka alebo vôbec. Prenájmom získate získať lukratívnu adresu pre vašu kanceláriu.

Registračné sídlo využijete na začiatku podnikania aj ako možnosť zníženia vstupných nákladov. Je vhodné tiež pre zahraničné spoločnosti, ktoré prichádzajú na slovenský trh.

Výhody prenájmu sídla firmy

 Ak si prenajmete sídlo firmy, prinesie vám to viacero výhod. Najhlavnejšou je úspora finančných prostriedkov. Ušetríte nie len na nájme ale aj na samotnej prevádzke kancelárie. Nebudete musieť platiť ani poplatky za energie.

Okrem toho vám v rámci prenájmu sídla firmy bude k dispozícii administratívny pracovník, ktorý sa postará o došlú poštu a podobne.

Virtuálne sídlo firmy vám prinesie stabilnú adresu pre podnikanie. Nehnuteľnosti, na ktorých je táto služba poskytovaná, sú vo vlastníctve prenajímateľa. Nebudete sa tak musieť obávať častého sťahovania sídla.

K doplnkovým službám, ktoré virtuálne sídlo poskytuje, patrí preberanie poštových zásielok. O došlej pošte sa dozviete prostredníctvom sms alebo e-mailovej notifikácie. V prípade potreby si tiež budete môcť prenajať zasadaciu miestnosť na obchodné stretnutia.

Sídlo Bratislava v sebe skrýva ďalšie výhody. Vo veľkomeste je totiž oveľa nižšia pravdepodobnosť daňovej kontroly než v menších mestách. Preto virtuálne sídlo Bratislava využívajú často aj podnikatelia z iných kútov Slovenska.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*