6 účinných spôsobov, ako schudnúť bez diéty a cvičenia

16. decembra 2019

Zmenil sa váš život na boj s nadváhou a každý jeden krok je pre vás o niečo náročnejší? Zbaviť sa nechcených kíl sa stáva nesplneným snom a my sa ocitáme v zúfalom stave. Preto sme pre vás pripravili výber siedmich trikov, ktoré vám pomôžu schudnúť postupne a bez námahy.

Dajte si ľahké občerstvenie

Raňajky sú základ, no nie každý dbá na ich správnu nutričnú hodnotu. Dôsledkom toho sa cítime v práci unavený a hladní a obed je stále ďaleko. Aby ste toto obdobie prežili bez ujmy na zdraví a váhe, skúste si dať len ľahké občerstvenie. Ľahké jedlo na uspokojenie hladu vám dodá energiu a silu. Ideálne jedlo pre rýchle občerstvenie sú orechy, sušené ovocie, jogurty a cereálie.

Nezabudnite na pohyb. Nemusíte kvôli tomu chodiť do posilňovne. Stačí, ak si oblečiete záťažové vesty a vyberiete sa na malú prechádzku do kopca. Už 20 krokov vás zbaví jednej kilokalórie.

Jedzte často, ale v malých porciách

Uistite sa, že vaše denné menu je pestré, zaujímavé a užitočné. Vo večerných hodinách vás nezvedú nezdravé alebo mastné jedlá a vaše raňajky budú výživné a mali by vám dať veselosť a túžbu byť aktívni. Najlepšia je omeleta s kuracím mäsom, zeleninou a šálkou aromatického čaju.

Odmietnite večeru

Pamätajte, že večera by mala byť ľahká. Namiesto jedenia potravín bohatých na tuky a uhľohydráty si pripravte napríklad lahodnú zeleninu alebo ovocný kokteil.

Začnite deň pohárom vody s citrónom

Pohár teplej vody s citrónom na lačný žalúdok posilňuje imunitný systém, saturuje telo vitamínom C a draslíkom. Takýto nápoj navyše stimuluje mozog, jeho nervový systém a reguluje krvný tlak.

Pite čaj bez cukru

Odborníci na výživu tvrdia, že je to zelený čaj, ktorý pomáha tým, ktorí chcú schudnúť. Čaj by sa mal piť bez cukru. Ak máte radi sladkosti a nie ste pripravení ich odmietnuť ani pri tomto nápoji, odporúčame nahradiť cukor medom.

Myslite pozitívne

Už vás nebaví tráviť dlhé hodiny v telocvični, aby ste získali postavu snov? Aby ste sa cítili silní a zdraví, stačí sa zobudiť v dobrej nálade, jesť správne, kúpiť si step mostíky a robiť krátke ranné cvičenia a vystavovať svoje telo pravidelnej fyzickej námahe.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*