Odstavil vodný kameň vašu práčku z prevádzky?

24. marca 2022

vodný kameň práčka

Práčka uľahčuje život v domácnosti mnohým ženám aj mužom. Znečistenú bielizeň samostatne perie, plácha, žmýka a po novom už aj suší. Majiteľovi stroja stačí vhodiť do nádržky špinavú bielizeň, nastaviť potrebný program, nasypať prášok a počkať si pár minút na vypranú, príjemne voňajúcu a vyžmýkanú bielizeň!

Samotný stroj sa však môže usadeninami znečistiť. Vápnik vo vode môže pokaziť mnohé domáce spotrebiče. V tomto článku si preto povieme, ako samostatne predchádzať možnosti tvorby vodného kameňa alebo ako vyčistiť našu práčku od vodného kameňa.

Stačí vymeniť náhradné diely

Už viete, že tvrdá voda z vodovodu môže časom spôsobiť tvorbu vodného kameňa v oblastiach, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou. Vápnik našim domácim spotrebičom neprináša žiadnu výhodu. Naopak, je pomerne škodlivý. Môže spôsobiť poškodenie vykurovacieho telesa a ovplyvniť normálnu prevádzku stroja.

V takomto prípade sa automaticky zmierite s možnosťou kúpy nového zariadenia, ktoré je ale drahé. Nové ohrievacie teleso Bosch pritom nestojí ani zlomok ceny novej práčky, takže, čo je lepšie riešenie? Kupovať novú práčku, na ktorú miniete celú výplatu? Rozhodne nie.

Určite sa vám viac vyplatia kvalitné náhradné diely Bosch, ktoré si podľa modelu svojej obľúbenej práčky, na ktorej funkcie a programy ste zvyknuté, môžete pohodlne a bez stresu vybrať aj cez internet.

Použite ocot alebo kyselinu citrónovú

Tieto prostriedky, ktoré určite nájdete vo svojej kuchyni, sú na odstránenie vodného kameňa ideálne. Stačí ich občas pridať do prania, veľmi dobre odevy dezinfikujú. No pozor na množstvo, aby ste kyselinou odevom viac neuškodili.

Alebo si môžete kúpiť špeciálny prostriedok na odstránenie vodného kameňa, ktorý treba aj pravidelne používať.

Skúste znížiť teplotu vody pri praní

Mimochodom, aj pranie na menej ako 50 stupňov ochráni vašu práčku pred vznikom vodného kameňa. Pri tejto teplote sa vodný kameň nebude usádzať na „vnútornostiach“ stroja. A ak pravidelne periete len v takýchto režimoch, tak vašej práčke tento problém nehrozí.

Okrem toho je toto využitie našich domácich spotrebičov aj veľmi ekonomické. Pretože na ohrev vody nespotrebujete toľko energie. Samozrejme, platí to za predpokladu, že používate kvalitný prací prostriedok.

Rovnako môžete predísť zaneseniu práčky vodným kameňom špeciálnymi filtrami, na ktorých inštaláciu nepotrebujete vždy odborníka.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*