Online priestor na zoznamovanie využívajú všetci a bez rozdielu veku

4. júla 2017

Jedným zo základných ľudských impulzov je vytvoriť si romantický vzťah, ktorý by nás mal, ideálne počas celého života, uspokojovať vo všetkých smeroch. Realita je však o niečom inom a existuje niekoľko prekážok, ktoré bránia dnešným ľuďom zoznámiť sa bez zbytočných problémov. Dôvodov je niekoľko a ten najdôležitejší musíme hľadať v ľudskej povahe. Každá osobnosť človeka je iná a pri zoznamovaní sa spolu musia dať do jedného súladu dve odlišné povahy.

Štatistiky ukazujú záujem o internet aj u dôchodcov

Kde ale nájsť takéhoto človeka, ktorý nám bude rozumieť vo všetkých smeroch a my budeme ochotní tolerovať jeho vlastnosti, čo v niektorých prípadoch nemusí byť práve ideálne? Internetové zoznamovanie nie je žiadnou novinkou a preferuje ho stále väčšia časť populácie. Dokonca ani ľudia vo vyššom veku sa tomuto štýlu nadväzovania kontaktov celkom nevyhýbajú.

Nový rozmer sociálneho kontaktu

Pred desiatimi rokmi to bolo 42 % obyvateľov Slovenska vo vekovej kategórii od 16 do 74 rokov, ktorý uvádzali, že s internetom nemajú takmer žiadne skúsenosti. V súčasnosti tomu tak samozrejme už nie je. Štatistika z roku 2013 dokazuje, že nárast v tejto oblasti nastal v priebehu rokov veľmi rýchlo, až 64 % obyvateľov si vyhľadalo na internete dôveryhodnú zoznamku, ktorá im poskytla nový sociálny kontakt.

Skracuje vzdialenosť

Samozrejme, že k rozmachu tejto inovatívnej technológie u vyššieho veku sa pričiňujú najmä ich rodinný príslušníci, no v prípade potreby nemajú problém ani s vlastnou iniciatívou. Online zoznamovanie je jednoducho spôsob stretávania sa ľuďmi aj na veľkú vzdialenosť.

Miesto plné pohodlných riešení

Niekedy to nemusí byť priamo prvoplánové riešenie za jedným účelom. Môže ísť o špeciálne miesto, kde sa spájajú viaceré názory a pohľad na svet, ktorý je nakoniec dôvodom k spoločnej téme. Na takomto mieste môžete nájsť skutočne všetko, spoločníka na  rozhovor, vlastnú psychologickú poradňu online a množstvo iných dôvodov na to, ako efektívne využiť čas, ktorý nemá iné a lepšie smerovanie. Nesmiete však zabudnúť na jednu dôležitú vec, na internete musíte dbať aj o  svoju bezpečnosť a pokiaľ možno neklikať na každú jednu reklamu a odkaz, ktorý sa k vám dostane.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*